Hakkımızda

ALETA KİMDİR?

Aleta, 2009 yılında kaliteli, doğal ve artisan lezzetleri hem Türkiye, hem de global gıda pazarına yeni bir bakış açısı getirme hayaliyle yola çıkmış; günümüzde de dinamizmi, girişimci ve yenilikçi yaklaşımı ile gastronomi sektöründe kendisini kanıtlamıştır.


Yüksek kalite standartları uygulayarak paketlenmiş katkısız hazır gıdalar üretip pazarlamaktadır.  Kırmızı et, sebze ve ağırlıklı olarak su ürünleri üstüne çalışan Aleta, bugün tam 1 ton işleme kapasitesine sahiptir. Bununla birlikte Online Satış ve butik catering hizmeti de vermektedir.


Aleta’nın artisan lezzetleri başlıca şunlardır:

Bottarga

Balık Yumurtası – Havyar – Siyah Havyar

Füme Somon – Tütsülenmiş Somon

Gravlax


NEDEN ALETA?

Aleta ürünlerinde renklendirici, tatlandırıcı ve raf ömrünü uzatıcı hiçbir katkı maddesi kullanmaz.

Doğal ve taze malzemelerle yüksek kalite standartlarında, sağlıklı, emsalsiz artisan lezzetler yaratır.

Müşterilerinin kalite beklentisini her zaman daha yükseğe taşır ve kaliteden asla ödün vermez.

Ürün içerikleri, doğal vitaminler sayesinde bağışıklık güçlendirici fakat aynı zamanda damak dostudur.

Aleta, artisan, doğal ve taze; kaliteli ve lezzetlidir.NEDEN PATAGONYA AĞAÇLARI?

Geçmişte ve günümüzde farklı pek çok kültürün mutfağında karşımıza çıkan salamura, kurutma ve fümeleme işleminin ortaya çıkış prensibi; besinleri uzun süre taze olarak muhafaza etmeye dayanmakta ve kökeni yüz yıllar öncesine uzanmaktadır.

2.Dünya Savaşı sırasında, Arjantin Patagonya’ya göç eden Alman ve İsviçreli kolonilerin aile geleneklerini sürdürmeleri, marine ve füme şarküteri gıdalar konusunda, zaman içerisinde uzmanlaşmalarını sağlamıştır

Bu koloniler sahip oldukları bilgileri, Eski Patagonya Kızılderilileri olan Los Tehuelches ve Los Mapuches lardan öğrendikleri doğal rustik yöntemlerle birleştirip geliştirerek, gıdaları önce salamura edip sonra kendilerine has ozel aromaları olan ağaçlardan elde edilen talaşta fümelemeye başlamışlardır.

Aleta’nın öncelikli hedefi, kaliteye önem veren seçici damaklar için birbirinden leziz fümelenmiş ve marine edilmiş tüketime hazır rafine gıdalar serisiyle Türk gıda sektöründe önemli bir boşluğu doldururken, sağlıklı, katkısız ve sürdürülebilir gıdalar üretmek.

Aleta,seçkin gıda pazarının beklentilerini aşarken, kalite sürekliliğinin izinde, benzersiz ve farklı lezzetleri tüketiciye sunan dünya çapında güçlü ve saygın bir marka olmayı hedefler.

Aleta Smokehouse, damak zevkine düşkünlere farklı lezzetler sunar.

Butik imalathanesinde hazırladığı füme ve marine ürünleri , kendine has tadı ile artisan mutfak anlayışını sofranıza taşır.

Ürünlerinde renklendirici, tatlandırıcı ve raf ömrünü uzatıcı hiçbir katkı maddesi kullanmaması , malzemelerinin doğal olmasına gösterdiği özen, akademik bilgisi, deneyimi ve özel reçetesi aleta ürünlerini benzersiz kılar.

Müşterilerilerinden aldığı sipariş doğrultusunda üretim yapan Aleta dondurulmuş stok ürün işlemez.

Füme ve marine edilmiş gurme gıda serilerinin yanı sıra, Aleta’nın sık aralıklarla güncellenen portföyündeki yeni ürünleri deneyebilir ve özel siparişlerinizi hazırlatabilirsiniz.