• Türkçe
  • English
  • Español

İptal ve İade Koşulları

İptal, İade, Garanti Koşulları

İptal Koşulları
Mesafeli satışlarda 4822 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanunda belirtilen hükme istinaden, Tüketicinin  hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı veya sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren ALETA olarak malı geri almayı taahhüt ederiz. Almış olduğunuz ürünü iade etmek veya değiştirmek istemeniz halinde, ürünün size ulaştığı tarihten itibaren 7 gün içinde tarafımıza ürünü iade etmek istediğinize dair bildirimde bulunmanız gereklidir. Bu bildirimi 02122496626 numaralı çağrı merkezimize yapabilirsiniz. İade veya değişimini istediğiniz üründe veya ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, hasar, yırtılma ve benzeri bir durum tespit edilmesi halinde üründe iade veya değişim işleminin yapılması mümkün değildir. Faturasız iadeler kabul edilmemektedir. Ürün faturası ile birlikte orjinal ambalajında, ambalaj malzemeleri ile birlikte eksiksiz, kullanılmamış, fiziksel açıdan hasar görmemiş ve satın aldığınız durumda olmalıdır. İade koşullarında belirtilen şartlara uygun taleplerinizde; ilgili ürün ALETA‘ya ulaştığı andan itibaren on (10) gün içerisinde ürün bedeli alışveriş yaptığınız hesaba iade edilecektir. Değişim talebinizin gerçekleşebilmesi için ürünün kullanılmamış, ambalajının bozulmamış olması gerekmektedir. Ürünle birlikte verilen tüm hediyelerin de kusursuz olarak teslim edilmesi zorunludur.
İade Koşulları
Donuk ve +4C derecede saklanması gereken ürünlerde iade kabul edilmez. Ancak sevkiyat sırasında zarar gören,ambalajdaki hasardan dolayı ürünün bozulması durumu var ise ürünü kabul etmeyip teslim eden firma görevlisi ile geri gönderiniz.
Garanti Koşulları
Aleta ürünlerin, yürürlükte olan Türk Gıda Kodeksi ve Gıda Güvenliği Standartları uyarınca üretildiğini temin eder.
Aleta üretmiş olduğu tüm ürünlerin alıcılara ayıpsız ve taze olarak teslim edileceği garantisini verir.Ve ürünlerinin daimi kalitesini sağlamayı taahhüt eder.
Aleta, teslimat anından itibaren uygun saklama koşullarında muhafaza edilmeyen ve/veya belirtilen raf ömür sürelerinden sonraki bir tarihte tüketilen ürünlerin garantisini taahhüt etmemektedir ve tüketilmesini tavsiye etmez.
Aleta, hammadde temini zorluğu ve benzeri sebeplerden ötürü ürün üzerindeki görsel tasarım değişikliklerinden dolayı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bu tür bir durum meydana geldiğinde müşteriye kesinlikle konuyla ilgili gerekli bilgilendirmeyi yapar. Müşterinin kararı doğrultusunda gerekli süreç işletilir.
Aleta ve Türk Gıda Kodeksi ve Gıda Güvenliği Standartlarına ve Hijyen Kurallarına uygun olarak ürün üreteceğini taahhüt eder ve bunu yapmakla yükümlüdür.
Yukarıda belirtilen garanti şartları satış sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Online olarak alışveriş yapan tüm müşterilerimiz bu şartları okumuş ve kabul etmiş sayılır.
Teslimat sırasında Eğer bir hasar yada başka bir durum gözünüze çarparsa teslimat görevlisine tutanak tutturarak teslim almayınız.