ALETA KİMDİR?

Aleta ,  2009 yılında kurularak hem Türkiye, hem de global gıda pazarına,  dinamizmi, girişimci ve yenilikçi yaklaşımı ile gastronomi dünyasına yepyeni bir soluk getirmiştir.​

Yüksek kalite standartları uygulayarak paketlenmiş, marine ve füme katkısız hazır gıdalar üretebilen bir firmadır.  Kırmızı et, sebze ve ağırlıklı olarak su ürünleri üstüne çalışan firmamız 1 ton işleme kapasitesine sahiptir. Bununla birlikte Online Satış ve butik catering hizmeti vermektedir.

NEDEN ALETA?

Ürünlerinde renklendirici, tatlandırıcı ve raf ömrünü uzatıcı hiçbir katkı maddesi kullanmadan, doğal ve taze malzemelerle yüksek kalite standartlarında sağlıklı, emsalsiz lezzetler yarattığı için, müşterilerinin kalite beklentisini her zaman daha yükseğe taşıdığı ve kaliteden asla ödün vermediği için..

patagonic-1024x1024

NEDEN PATAGONYA AĞAÇLARI?

Geçmişte ve günümüzde farklı pek çok kültürün mutfağında karşımıza çıkan salamura, kurutma ve fümeleme işleminin ortaya çıkış prensibi; besinleri uzun süre taze olarak muhafaza etmeye dayanmakta ve kökeni yüz yıllar öncesine uzanmaktadır.

2.Dünya Savaşı sırasında, Arjantin Patagonya’ya göç eden Alman ve İsviçreli kolonilerin aile geleneklerini sürdürmeleri, marine ve füme şarküteri gıdalar konusunda, zaman içerisinde uzmanlaşmalarını sağlamıştır

Bu koloniler sahip oldukları bilgileri, Eski Patagonya Kızılderilileri olan Los Tehuelches ve Los Mapuches lardan öğrendikleri doğal rustik yöntemlerle birleştirip geliştirerek, gıdaları önce salamura edip sonra kendilerine has ozel aromaları olan ağaçlardan elde edilen talaşta fümelemeye başlamışlardır.

  Aleta’nın öncelikli hedefi, kaliteye önem veren seçici damaklar için birbirinden leziz fümelenmiş ve marine edilmiş tüketime hazır rafine gıdalar serisiyle Türk gıda sektöründe önemli bir boşluğu doldururken, sağlıklı, katkısız ve sürdürülebilir gıdalar üretmek.

Aleta,seçkin gıda pazarının beklentilerini aşarken, kalite sürekliliğinin izinde, benzersiz ve farklı lezzetleri tüketiciye sunan dünya çapında güçlü ve saygın bir marka olmayı hedefler.

Aleta Smokehouse, damak zevkine düşkünlere farklı lezzetler sunar.

Butik imalathanesinde hazırladığı füme ve marine ürünleri , kendine has tadı ile artisan mutfak anlayışını sofranıza taşır.
Ürünlerinde renklendirici,tatlandırıcı ve raf ömrünü uzatıcı hiçbir katkı maddesi kullanmaması , malzemelerinin doğal olmasına gösterdiği özen, akademik bilgisi, deneyimi ve özel reçetesi aleta ürünlerini benzersiz kılar.

Müşterilerilerinden aldığı sipariş doğrultusunda üretim yapan Aleta dondurulmuş stok ürün işlemez.

Füme ve marine edilmiş gurme gıda serilerinin yanı sıra,  Aleta’nın sık aralıklarla güncellenen portföyündeki yeni ürünleri deneyebilir ve özel siparişlerinizi hazırlatabilirsiniz.